تزئين منزل

انرژی مثبت در تزئين منزل

هنر تزئين منزل برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی است كه ما را احاطه كرده اند. اين اصول از چند هزار سال پیش بارها مورد توجه قرار گرفته و هنوز با زندگی های پراضطراب و خانه های مدرن ما مطابقت دارد.

بنابراین شاید بهتر است تزئینات منزل خانه خود را به روشی اصلاح كنیم كه انرژی های مثبت راحت تر جریان یابند.ممكن است شما از طراحی نظم در خانه خود كاملاً راضی باشید اما می توانید با اصلاح و بهبود جزئیات به نتایج مطلوب تری دست یابید.

در این نوشتار سعی بر این است كه بدون نیاز به وارد شدن به پیچ و خم ها و اصول پیچیده طراحي داخلي، با ارائه راهكارهای عملی، تزئين منزل  را ساماندهی كرده و با جاری ساختن انرژی های مثبت، خانه را به مكان سلامت جسم و روح تبدیل سازیم.

هر وسیله شكسته، خراب و بی استفاده را بازبینی كنید و شهامت دور ریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.

هدایا و وسایلی را كه از آنها خوشتان نمی آید در كمدهایتان انبار نكنید. كمترین ضرری كه دارند این است كه بیهوه جای شما را اشغال می كنند.

از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه كنید و به طور مرتب خانه را نظافت كنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.

توجه ویژه به ورودی اصلی هر خانه و مجتمع مسكونی الزامی است. ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل كرد.آسانسور، راه پله ها و راهروی ساختمان باید روشن و از عرض كافی برخوردار باشند. دقت در كیفیت پوشش كف راهروها، پوشش دیوارها و نوع روشنایی آنها بسیار مهم است.ورودی داخلی نیز باید تا حد امكان وسیع، روشن و خلوت باشد.

بنابراین از گذاردن رخت آویز برای آویزان كردن لباس در این فضا خودداری كنید، مگر اینكه آنها را داخل كمد یا گنجه مخصوص این كار جای دهید. كفش ها نیز به همین ترتیب در جاكفشی چیده شوند.

اگر ورودی شما كوچك و تاریك است در صورت امكان نصب یك لوستر با كریستال های كوچك باعث افزایش انرژي مثبت و مفید می شود اما اگر این كار با سبك دكوراسیون شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژن یا نورافكن های كوچك چندجهته استفاده نمایید و نور را به چهارگوشه ورودی پخش نمایید.

اتاق نشیمن شما محلی است که بیشتر وقتتان را آنجا می گذرانید؛ بنابراین باید به شما حس آسودگی بدهد و همین طور باید دکوراسیون آن طوری طراحی شود تا ویژگی های شخصیتی شما را تا حدی به میهمانانتان نشان دهد، دورترین گوشه سمت راست اتاق گوشه قدرت و ارتباطات است و بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون و لوازم صوتی است و هم چنین می تواند مکان مناسبی برای یک عکس یادگاری ارزشمند باشد.

افزودن گیاهان شاداب و روشن و مرتعش می تواند حس منفی نیروهای مخفی را ملایم کند و در مقابل گل خشک نمادی از مرگ به حساب می آید و اصلا مناسب برای تزئین نیستند.

برای چیدن مبلمان بهترین حالت چیدمان نعلی شکل است اما حواستان باشد که هیچ گاه جلوی در و پنجره صندلی یا کاناپه قرار ندهید؛ چراکه احساس ضعف به افراد خانه می دهد و آسیب پذیری آنها را بالا می برد.

اتاق خواب و آشپزخانه نیز نباید روبه روی در ورودی باشند. اگر اتاق خواب شما روبه روی در ورودی است، در این صورت ناخودآگاه احساس امنیت نخواهید كرد، زیرا اتاق شما بسیار در معرض دید است.در مورد آشپزخانه نیز ممكن است مدام احساس گرسنگی كنید. در عوض بهتر است اتاق نشیمن روبه روی در ورودی باشد.توصیه می شود مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود و در صورت امكان گذاردن یك كنسول و گلدان طرحدار روی آن وسیله مناسبی خواهد بود.دیوار روبه روی در ورودی محل مناسبی برای نصب نمادهای مذهبی وسنتي است.