آموزش ساخت جاشعي

تاريخچه جاشمعي : در واقع، اولین شمع شناخته شده ، در چین و مربوط به حدود 200 سال قبل از میلاد می باشد، و پس زا آن 400 سال پعد ازمیلاد در اروپا ظاهر شده است.اولین شمعها از چربی طبیعی و موم ساخته شده بودند و بعدها، روغن در آن مورد استفاده قرار گرفت. پارافین در سال 1830 انقلابی در شمع سازی به وجود آورد.

دراصل، به طور معمول شمع برای روشنایی استفاده میشده است، اگر چه در حال حاضر ما از برق استفاده میکنیم.اما هنوز در خانه هایمان شمع داریم، ولی عمدتا به عنوان تزئین و برای روشنایی در شرایط خواص استفاده میگردد.

در اين بخش آموزش ساخت انواع جاشمعي را با شما علاقمندان گرامي دنبال ميكنيم:

ظرف مربا برای این نوع كار بسیار مناسب است.شما می توانید تعداد زیادی از جاشمعی جالب با استفاده از آنها درست نمائید. به عنوان مثال، این شمعهای  شناور یک منظره دوست داشتنی و روستایی دارد که جلوه زیبای بر روی میز ناهارخوری خواهد داشت. شما حتی می توانید از آنها به عنوان تزئین در مراسم عروسی استفاده کنید.

ساخت جاشمعي در گالري ماهان

 با یک نگاه جالب به شیشه مربا، یک ایده خوب این است که می توان آنرا با رنگ، رنگ آمیزی کنید. شما همچنین می توانید آن را کاملا شخصی سازی  کنید، مانند تصوير زير 

برش یک قلب روی یک نوار و یا چیزی شبیه آن که به شیشه رنگ بدهد، سپس چسباندن قلب روی شیشه و حالا شما یک طرح دوست داشتنی را خواهید داشت.

ساخت جاشمعي در گالري ماهان

 در این مورد، ما یک فانوس رومیزی به جای شمعی شناور داریم. شیشه مربا را وارونه قرار می دهیم و شمع ها را به درب متصل میکنیم.

ساخت جاشمعي در گالري ماهان

شما همچنین می توانید با استفاده از شیشه و روغن، فانوس بسازید. فقط یک سوراخ را در مرکز درب برای عبور فتیله ایجاد کنید، مقداری روغن ويا الكل در داخل شیشه بریزید. حال شما یک وسیله زیبا برای تزئین در خارج منزل خود خواهید داشت. از آن میتوانید بر روی تراس استفاده کنید.

ساخت جاشمعي در گالري ماهان

با استفاده از پارچه بازیافت و کشیدن روی شیشه های قدیمی میتوان جاشمعی های ظریف و زیبا ساخت. اولین اقدام اندازه گیری شیشه و تهیه مقداری توری برای بسته بندی کردن می باشد. سپس شیشه را به چسب آغشته کرده و در انتها توری را به شیشه میچسبانیم. در آخر مقداری ریسمان به دور آن میبندیم و شمع در داخل آن قرار میگیرد.

ساخت جاشمعي درگالري ماهان

این پروژه خیلی ساده تر از آنچیزی است که شما فکرش را بکنید، با استفاده از پودر سیمان آنرا درست میکنیم:

در تصوير زير جاشمعي که میتواند 4 شمع را نگهدارد.

كه اساسا یک بلوک از سیمان است که دارای سوراخ هايي درون آن می باشد که به اندازه کافی برای نگهداری شمع مناسب است. برای ساخت (قالب) نیاز به یک ظرف شبیه 

ماهي تابه شيشه ايي مستطيلي شكل داريم . 

برای تهیه مخلوط بتن، پودر بتن را با آب مخلوط کرده و  درقالب ریخته و سپس فضایی برای جای شمع روی آن را با موم اضافه کنید، صبر کنید تا بتن سفت شود. موم را گرم کرده و خارج کنید

ساخت جاشمعي در گالري ماهان

ساخت جاشمعي در گالري ماهان

ساخت جاشمعي در گالري ماهان

بسیار طرح های جالب دیگر را شما می توانید امتحان کنید. اساسا می توانید به هر شکل که تمایل دارید جا شمعی خود را انتخاب کنید و بسازید. فقط  کافیست یک شکل به عنوان قالب داشته باشید و یا ظرفی با شکل اندازه مورد نظر پیدا کنید. 

از آنجا که بتن دقیقا یک ماده ظریف نیست، این فرصت را به شما می دهد تا جا شمعی با طراحی خشن تر بسازید، اگر که بخواهید به آنها نمای طبیعی تری بدهید، لازم نیست خطوط کامل باشند. در واقع، هر گونه اختلاف تنها به قطعه نمایی منحصر به فرد میدهد.

ساخت جاشمعي در گالري ماهان

شما می توانید از یک قوطی نوشابه به عنوان یک قالب استفاده کنید.

اول، قسمت بالای آنرا ببرید. مقدار کمی آب به داخل قوطی بریزید، سپس مقداری پودر بتن به اندازه یک فنجان به آن اضافه کنید و بهم بزنید، قالب را به آرامی تکان بدهید تا مطمئن شوید که صاف و یک دست شده یاشد، محل شمع را در بالای بتن و با فشار ایجاد کنید، اجازه دهید که یک شب خشک شود و سپس از قالب خارج کنید.

ساخت جاشمعي در گالري ماهان

ما سري آموزش هاي ساخت جاشمعي رو تو سايت آپارات براتون قرار داديم اميد به اينكه مفيد واقعه بشه .

آموزش ساخت جاشمعي قسمت 2

آموزش ساخت جاشمعي قسمت 3

آموزش ساخت جاشمعي قسمت 4

منبع اطلاعات : http://www.homedit.com