نکاتی در مورد دکوراسیون محل کار شما

به طور حتم هیچ کس نیست که سر صبح وقتی برای شروع یک روز کاری از خواب بیدار می شود، به پوشیدن لباس مناسب و تاثیر آن روی حال و هوای دیگران فکر نکند، اینکه لباس و آراستگی چطور وجهه او را جلوی ارباب رجوع و کارمندان بالا می برد، یا پوشیدن یک کفش گران قیمت یا حتی استفاده از یک عطر خاص چطور می تواند کارمندان اداره را تحت تاثیر قرار دهد. داستان اینجاست که این کارها فقط 50 در صد قضیه را حل می کند و باقی ماجرا از جای دیگر تاثیر میگیرد. از اتاق و محل کارتان و از میز ولوازمی که بی توجه به پیام های خاص شان با کج سلیقگی روی آن چیده اید. طراحان داخلی معتقدند اتاق کار هر کسی بازگوی شخصیت تجاری و اداری اوست. پس اگر میخواهید به موقعیت شغلی خوبی برسید، بهتر است به جای رسیدن به سر وضع تان از اتاق کارتان شروع کنید. این وسط توصیه های مجله معروف فوربس – معروف ترین مجله تجارت و بازرگانی دنیا – شاید برای داشتن ایده های ساده اما کار آمد بد نباشد.

روی میزتان گلدان بگذارید .

اصلا خجالت نکشید . به محض اینکه به عنوان کارمند یک اداره انتخاب شدید با خودتان گل و گلدان به سر کار ببرید. اصلا هم به این فکر نکنید که دیگران درباره شما چه قضاوتی می کنند از قضا همین قصاوتی که شما از آن واهمه دارید، جلوی رئیس و بالا دستی ها پیغام خوبی دارد. شاید به نظر تان برسد که دیگران میگویند شما دارید بار خودتان را می بندید اما رئیس تان جور دیگری با این داستان نگاه می کند. دکور چیدن با گل ها در محل کار به رئیس اداره این طور القا می کند، که شما از کارتان لذت میبرید و میخواهید برای مدتی طولانی این پست را در اختیار داشته باشید، استفاده از گل های آپارتمانی در محل کار نه فقط به شادانی و طراوت محیط کمک می کند بلکه میتواند فضای خشک و رسمی آنجا را هم کمی صمیمانه ترنشان دهد فقط یادتان باشد گل ها باید همیشه شاداب باشند گلدان خشکیده و پلاسیده گوشه اتاق بیشتر پیامی منفی به ببیننده القا می کند .

                                                         تزئين محل كار

صندلی های را یکدست کنید .

تا پیش از اینها محیط کار با هر رنگ و لعاب و طرح ونقشه ای یک مشخصه مهم داشت اینکه باید جای رئیس در محیط کار مشخص می شد. حالا این پررنگ کردن جایگاه رئیس در محیط کاریا با یک پارتیشن بندی خاص بود یا حتی گذاشتن یک صندلی لوکس و بزرگ پشت یک میز مجلل، اما حالا دیگر این کارها کمی قدیمی شده و دیگر دنیای رئیس و کارمندی از بین رفته است، پس برای اینکه محیط کار بیشتر به دنیای امروز نزدیک باشد بی خیال صندلی های خاص برای نشان دادن جایگاه خودتان شوید، یک صندلی ارگونومیک که با فیزیک بدن شما هم خوانی داشته باشد این روزها بیشتر محیط کار را دلچسب می کند، پس برای اینکه فضای اداره را به روز کنید بین صندلی خودتان و کارمندها فرقی نگذارید، همه را یک دست اما ارگونومیک و خاص انتخاب کنید این طوری فضا صمیمانه تر هم به نظر می رسد و البته زیباتر.

 

روی دیوار و میز استیکر نچسبانید

خیلی ار کارمندان اداره ها دوست دارند خودشان را پر کار نشان دهند. آنها معمولا برای نشان دادن حجم فعالیت های روزمره شان نشانه های خاصی دارند، یکی زونکن ها را روی هم سوار می کند و کنار دستش می گذارد و آن یکی روی صفحه مانیتور روبه رویش برچسب رنگی با نوشته های یادآوری می چسباند، شاید برای خود شخص این ساماندهی عجیب کارها با چسباندن استیکر ها مناسب باشد اما برای ارباب رجوع و حتی رئیس اداره این مساله اصلا نشانه خوبی به حساب نمی آید. برچسب های رنگی روی درودیوار یعنی شما آدمی هستید که زیاد از عهده مدیریت کارها بر نمیآیید البته برچسب ها لزوما نشان دهنده بی نظمی شما نیست چرا که اگر آدم بی نظمی بودید هیج وقت ار آنها استفاده نمی کردید. اما از آنجا که در طراحی های اتاق کار امروزی بیشترین مساله روی بازخورد و واکنش ها معطوف می شود، ممکن است چسباندن این برچسب ها کمی ناخوشایند به نظر برسد شاید بهتر باشد این برچسب ها را در صفحه مانیتورتان با برنامه استیکر ویندوز داشته باشید تا روی در و دیوار اتاق کار !

تزئين محل كار

 

یه عکس خانوادگی در دفترتان داشته باشید

درفضای محل کارتان حتما از یک قاب عکس کوچک با تصویری ازخودتان یا خانواده تان استفاده کنید خیلی از ما از گذاشتن تصویر خانواده مان در جلو چشم دیگران ترس داریم. ما فقط این کار را در فیلم های خارجی دیده ایم. تصویری از مادر و پدری خندان در کنار فرزندانشان اما هیچ وقت به این فکر نکرده ایم که داشتن یک تصویر از خانواده خوشحال برای خوب شدن حال کارمند داستان ما نیست، آنها تصویر فامیل را روی میز میگذارند تا با چیدمان خاص عکس ها به ارباب رجوع حس راحتی و امنیت دهند، خودتان قضاوت کنید دیدن تصویر خانواد یک آدم جدی سر کار واقعا یخ رابطه شما را باز نمی کند؟ این فقط یک طرف ماجراست طراحان داخلی معتقدند داشتن یک تصویر خانوادگی خوشحال روی میز کار یا حتی روی دیوار به بیننده از حال و هوای شما خبر می دهد، اینکه شما یک رئیس مهربان هستید یا مرد خانواده و .. همه از این عکس ها برداشت میشود. البته یادتان باشد فقط یک عکس ویک قاب، اداره را به آلبوم خانوادگی تان تبدیل نکنید  

 

رنگ را متناسب با کارتان انتخاب کنید

از تاثیر رنگ ها در دفتر کار غافل نشوید، رنگ ها میتوانند منعکس کننده واقعیت شغلی شما باشند مثلا اگر فعالیت تجاری دارید رنگ های خنثی و ملایم مثل زنگ زرد کم رنگ یا کرم متمایل به سفید یا آبی روشن مناسب محل کارتان یا اگر کار شما نیاز به خلاقیت داشته باشد، مثل یک موسسه تبلیغاتی میتوانید از رنگ هایی مثل نارنجی سبز و آبی تیره استفاده کنید. به طور کلی استفاده از رنگ های گرم مانند زرد و نارنجی با رنگ های روشن مثل طیف های ملایمی از سبز هم به بالا بردن سطح انرژی فضا و افزایش کارائی افراد کمک میکند و هم مانع کسالت آنها در ساعات پایانی روز میشود. یادتان باشد، رنگ ها الزاما برای استفاده روی دیوار نیستند. مهم این است که رنگ های با طیف هماهنگ انتخاب شده باشند .

کمی بی نظمی هم بد نیست

در طراحی کار مهم ترین مساله پرهیز از بی نظمی وشلختگی است. در واقع همه سعی وتلاش طراحان روی این است که میز کار با فضای اتاق به نحوی چیده شود که هیچ آشفتگی در نظر ارباب رجوع به چشم نیاید، برای همین لازم است لوازمی که معمولا با هم استفاده میشوند در کنار یکدیگر قرار گیرند تا استفاده از آنها راحت تر باشد اما مساله فقط اینها نیست . گاهی خیلی از ما برای پرهیز از شلوغی همه اسباب ولوازم مورد نیاز را داخل کشوهای میز میگذاریم، به این خیال که میز خالی زیباتر ومنظم تر است درحالی که داشتن یک میز خالی خیلی بدتر از یک میز شلوغ است . همیشه سعی کنید روی میز کار المان هایی برای خودتان داشته باشد المان هایی که نشان دهنده سلیقه شما در دکورمیز یا اتاق تان است، مثل لیوان خودکارهای رنگی یا چراغ مطالعه ای خاص، روی دیوار های اتاق هم باید این مساله رعایت شود، دیوارهای خالی اتاق کار را با تابلوهای خاص پر کنید نه شلوغ مانند یک آتلیه و نه خالی مانند یک سالن برهوت !

                                                       تزئين محل كار